Зарежда Събития

« Всички Събития

  • Това събитие е минало събитие.

Срещи с науката: Отровните змии в България

20/04/2018 @ 19:00 - 21:00

Колко от вас познават всички български влечуги, знаете ли как те реагират на човешкото присъствие или защо някой е бил ухапан, от „преследваща“ го змия?
Слънцето излезе и с него всички влечуги, по този повод решихме да ви запознаем с не толкова популярните животни – влечугите

Поканили сме Марко Иванов да ни разкаже за българското херпетологично разнообразие, както и някой – друг интересен факт около него.

Марко Иванов е биолог по образование и по душа, а неговата страст са влечугите. Той е един от хората, успели да съберат на едно място (като колекция) най-отровните и опасни змии на планетата! Автор на статии, модератор във форум „Наука“ ( @goshawk ) и организатор на редица събития и изложения на влечуги из цялата страна.

Към момента е управител на терариумна експозиция „ЗмиярникЪ“ в морската градина в Бургас, заедно със съдружникът му Кирил Вълканов.

Марко Иванов е един от най-големите популяризатори на влечугите и работата му е насочена към тяхното опазване и задълбочено проучване на българската херпетофауна.

Детайли

Организатори

  • Читалище.то
  • Форум Наука