- Това събитие е минало събитие.
Срещи с науката: Отровните змии в България

Колко от вас познават всички български влечуги, знаете ли как те реагират на човешкото присъствие или защо някой е бил ухапан, от „преследваща“ го змия?
Слънцето излезе и с него всички влечуги, по този повод решихме да ви запознаем с не толкова популярните животни – влечугите
Поканили сме Марко Иванов да ни разкаже за българското херпетологично разнообразие, както и някой – друг интересен факт около него.
Марко Иванов е биолог по образование и по душа, а неговата страст са влечугите. Той е един от хората, успели да съберат на едно място (като колекция) най-отровните и опасни змии на планетата! Автор на статии, модератор във форум „Наука“ ( @goshawk ) и организатор на редица събития и изложения на влечуги из цялата страна.
Към момента е управител на терариумна експозиция „ЗмиярникЪ“ в морската градина в Бургас, заедно със съдружникът му Кирил Вълканов.
Марко Иванов е един от най-големите популяризатори на влечугите и работата му е насочена към тяхното опазване и задълбочено проучване на българската херпетофауна.